Tłoczenie progresywne/ wielotaktowe

estampacion

TŁOCZENIE PROGRESYWNE

Nasza główną technologią  jest tłoczenie progresywne/ wielotaktowe które polega na produkcji (tłoczeniu) metalowych detali z wykorzystaniem tłoczników wielotaktowych. Z technicznego oraz organizacyjnego punktu widzenia Grupy Azpiaran proces ten możemy podzielić na:

- tłoczenie progresywne  w wykorzystaniem 10 dużych pras o nacisku 400-800T z automatycznymi podajnikami, o długości stołów do 3 metrów - zakłady w Berriz i we Wrocławiu.

- tłoczenie progresywne  w wykorzystaniem 15 średnich pras o nacisku 40-400T, również z automatycznymi podajnikami, o długości stołów do 2 metrów - zakłady w Zaldibar  i we Wrocławiu.

Typowymi materiałami z których tłoczymy są wszystkie rodzaje stali, z uwzględnieniem stali dedykowanych pod przemysł motoryzacyjny. Są to blachy walcowane za zimno, na gorąco, galwanizowane lub bez dodatkowego pokrycia. W mniejszych ilościach wykorzystujemy również aluminium oraz stale nierdzewne. Odnośnie maksymalnych grubości blach oraz wykrawanych detali, na dużych prasach jesteśmy w stanie tłoczyć detale do 8mm, na mniejszych do 4mm grubości.

Naszym głównym celem jest rozwój produkcji oraz technologii pod kątem skompilowanych technicznie componentów, zarówno pod kątem wydajności jaki i wymagań jakościowych. Poza tym, jesteśmy w stanie wprowadzać dodatkowe operacje tzn: "in tool" wedle specyficznych zaleceń klienta. W trakcie procesu tłoczenia, wewnątrz tłocznika możemy gwintować otwory lub osadzać np: kołki lub śruby.